Plenair: Verdrag inzake stabiliteit, coördinatie en bestuur in de economische en monetaire unie (Fiscal Compact)
De stabiliteit van de euro, daar is het allemaal om te doen. Laat me niet lachen. De stabiliteit is ver te zoeken, Vandaag heeft de euro de laagste stand bereikt sinds 3 maanden : $ 1,29...
Europa is duidelijk in paniek. Het wordt van kwaad tot erger. Eerst hebben ze voor miljarden van ons belastinggeld gepompt in failliete landen en banken en nu beginnen ze aan ons spaargeld te knabbelen.
In Brussel probeert men naarstig via allerlei verdragen begrotingsdiscipline af te dwingen, maar het blijven tekentafelverdragen. Het europact, het two-pack, het six-pack, het Stabiliteits en groeipact, het Europlus pact, macro-economische onevenwichtigheidsprocedure en nu het begrotingspact. Of moet ik zeggen het fiscal copmpact? Of het Verdrag inzake stabiliteit, coördinatie en bestuur in de economische en monetaire unie. Veel mist, veel overlap, veel van hetzelfde en allemaal zo ingewikkeld opgeschreven dat niemand het nog begrijpt.
Brussel ziet dan ook zijn kans schoon. De misère is zo groot dat dit de tijd is om lidstaten tot discipline te dwingen. Dit is de tijd om een federaal Europa. De crisis is voor Brussel een zegen!
In paniek tekenen alle Lidstaten ongezien bij het kruisje in de hoop dat daarmee de problemen zullen verdwijnen, maar niets is minder waar. Ze tekenen hun doodvonnis.
Het is dan ook niet zo gek dat Engeland en Tsjechië dit wurgcontract weigeren te tekenen. Volgens dit contract krijgt de Commissie het volledige gezag over een lidstaat bij een tekort hoger dan 3%. Het is slikken of stikken met boetes als stok achter de deur!
Volgens het fiscal compact moet ook het structureel saldo met ½% per jaar verbeteren; maar dit gaat echter niet lukken, ook niet in Nederland. In 2013 is het structureel saldo -1,4% en in 2017 is het, ondanks 50 miljard aan bezuinigingen, nog steeds -1,4% (CPB). In 5 jaar tijd verbetert het saldo nog geen dubbeltje. Alle inspanning voor niets.
Wat betekent dit? Treedt nu het correctiemechanisme automatisch in werking? Hoe ziet dit eruit? Nog meer bezuinigen bovenop de 50 miljard?
Vriend en vijand zijn het erover eens dat te snel consolideren van de overheidsbegroting economisch zeer onverstandig is. Harde bezuinigen en lastenverzwaringen verdiepen de recessie (Bas Jacobs). Het tekort wordt nauwelijks teruggedrongen en loopt de schuld alleen maar verder op (CPB). Ook het IMF gaf vandaag aan dat extra bezuinigen niet verstandig is, maar het fiscal compact dwingt Nederland tot deze onverstandige koers met meer (structurele) schade, krimp en werkloosheid tot gevolg.
Waar zijn de automatische stabilisatoren gebleven;
Waar is het anti-cyclisch denken?
Uit het bovenstaande blijkt dat Nederland de regie over zijn overheidsfinanciën volledig kwijt is. We zijn verworden tot marionetten van Brussel. Brussel zegt spring en wij springen, zonder ons af te vragen of dit wel goed is voor Nederland.
Dit is zoooo fout!
De PVV zal daarom tegen dit verdrag stemmen!
