Skip to main content

Plenair debat EU EMB naheffing

PVV: naheffing uit Brussel van 642 miljoen

Onze belangen worden door dit kabinet, met de heren Rutte en Dijsselbloem voorop, verkwanseld in Brussel. Hier in Nederland spelen ze toneel, voor de bühne spelen ze verontwaardigd, streng en doen ze eurokritisch, maar in Brussel gooien ze onze belangen met bakken tegelijk het raam uit. Bij elke bijeenkomst wordt Nederland een poot uitgedraaid. Dat moet een keer stoppen!

Al jaren is Nederland de grootste netto sponsor van het megalomane EU-project. Dit jaar kost het ons 7½ miljard (bruto); of elke Nederlander even 440 euro wil inleveren bij monsieur Juncker. Dat is bijna 2 x zoveel als een Brit, een Spanjaard of Italiaan en 1½ keer zoveel als een Duitser of Fransoos.

NL betaalt evenveel aan de Europese Unie als Estland, Letland, Litouwen, Tsjechië, Slowakije, Kroatië, Griekenland, Roemenië, Hongarije en Bulgarije bij elkaar!

Terwijl dit Kabinet de burgers hier berooft van hun centen, staan ze het in Brussel uit te delen als pepernoten. Is dat in het belang van Nederland! Nee!

En dan de naheffing!
Alsof het allemaal nog niet erg genoeg is, viel er eind oktober weer een blauwe enveloppe op de mat bij het ministerie van Financiën. Een blauwe enveloppe met sterretjes, welteverstaan.
Of Nederland even voor 1 december 642,7 miljoen euro wil overmaken!
Onze premier Rutte acteerde erop los en speelde verbazing alom. "Dit moet tot de bodem worden uitgezocht; we overwegen desnoods juridische stappen!", klonk het.

Maar nu, 3 weken later gaan ze gewoon betalen...

Nederland heeft als enige zijn zaakjes goed voor elkaar en krijgt de rekening gepresenteerd.
Terwijl Frankrijk, een land dat zich nergens wat van aantrekt, 1 miljard terugkrijgt!
Maar niet alleen Frankrijk. Ook Polen (316 mln), Tsjechië (22 mln), Kroatie (33 mln), Slovenie (18 mln), ja zelfs de Roemenen (31 mln) krijgen geld terug; ons geld welteverstaan!
Zo gaat dat in Brussel: voorbeeldige landen worden gestraft, de zwakke en corrupte broeders worden beloond ! Maar Is dat in het belang van Nederland!?Nee dus.

Maar het wordt nog erger......kan het nog erger? Ja dat kan!
Engeland hoeft namelijk maar de helft terug te betalen vanwege een eerder door de iron lady, Margaret Thatcher, bedongen korting.

Dus Nederland betaalt het volle pond, en Engeland het halve pond.
En nu zie ik u denken: wie betaalt die andere helft? Juist Voorzitter, de overige lidstaten, waaronder Nederland! Het moet toch niet gekker worden!

Dus ik vraag deze heren voor de laatste keer. Betaal geen cent van deze absurde naheffing van 642 miljoen, en anders blijf maar in Brussel!

Tweede termijn

In deze tijd van crisis een cheque uitschrijven van 642 miljoen. Ik kan dat aan niemand uitleggen.
En de Minister President kennelijk ook niet, want hij stond daarnet met zijn mond vol tanden. En ik snap dat wel, want het is ook lastig uit te leggen:

• Aan de 200.000 werklozen die door zijn toedoen hun baan verloren;
• Aan de 1,4 miljoen huizenbezitters die door zijn toedoen onder water staan
• Aan de huurders die de huur niet meer kunnen betalen;
• Aan de gepensioneerden die steeds minder pensioen krijgen;
• Aan de studenten die door zijn toedoen hun basisbeurs verliezen
• Aan de ouderen die door zijn toedoen hun zorg verliezen;
• Aan de pomphouders in de grensstreek die hun deuren moeten sluiten
• Aan de 6 miljoen belastingbetalers die door zijn toedoen nu een naheffing krijgen

Dat is ook niet uit te leggen!

Terwijl Nederland wordt kapot bezuinigd en belast, worden honderden miljoenen, wat zeg ik meer dan een ½ miljard, overgemaakt naar Brussel; dat is voor ons onaanvaardbaar!

Dit kabinet zit er duidelijk niet voor Nederland, maar voor Brussel.
Het behartigt overduidelijk niet de belangen van Nederland, maar van Brussel.

 

Vandaar de volgende motie

 

De Kamer, gehoord de beraadslaging,

constaterende dat dit kabinet 642 miljoen Nederlands belastinggeld extra aan Brussel gaat betalen;

constaterende dat dit kabinet ons land kapot bezuinigt, hardwerkend Nederland keihard afstraft en onze ouderen in de kou laat staan;

zegt het vertrouwen op in dit kabinet

en gaat over tot de orde van de dag.

Van Dijck
Wilders

 

 

Lees hier de berichten in de media:

 

http://www.telegraaf.nl/binnenland/23256064/__PVV_dreigt_weer_met_motie__.html

http://www.ad.nl/ad/nl/1012/Nederland/article/detail/3789519/2014/11/13/PVV-eist-aftreden-Rutte-bij-betalen-naheffing.dhtml

http://www.spitsnieuws.nl/binnenland/2014/11/pvv-rutte-moet-opstappen-als-hij-europa-betaalt

http://www.powned.tv/nieuws/politiek/2014/11/motie_van_wantrouwen_pvv.html

http://www.metronieuws.nl/nieuws/pvv-eist-aftreden-rutte-bij-betalen-naheffing/SrZnkm!iH5xBQkvtO8Y6/

http://www.bnr.nl/feeds/anp/BIN/341510-1411/kamer-naheffing-betalen-onvermijdelijk